Hosting – jaki wybrać?

Tworząc stronę internetową zwykle skupiamy się na tym, aby prezentowała się ona doskonale i spełniała oczekiwania użytkowników, którzy ją odwiedzą. Oczywiście mamy świadomość tego, iż niezbędny jest nam dobrej jakości hosting, ale nie skupiamy się na tym jaki jego rodzaj będzie dla nas najlepszy. Po jakimś czasie jednak, kiedy popularność strony wzrasta, okazuje się, że konieczne są bardziej zaawansowane rozwiązania w tym zakresie. Warto zatem dowiedzieć się jakie dokładnie możliwości mamy w swoim zasięgu.

Hosting współdzielony

Hosting współdzielony to z pewnością najlepsze rozwiązanie dla osób, które są na początku swojej drogi w biznesie internetowym. W jego ramach z jednego udostępnionego serwera korzysta większa liczba klientów. Każdemu z nich zostaje przydzielona określona ilość miejsca na dysku, ale użytkownicy muszą się również podzielić pamięcią RAM, mocą obliczeniową procesorów czy oprogramowaniem.

Ogromną zaletą tego rodzaju hostingu jest jego cena, która w skali roku jest wyjątkowo atrakcyjna. Oprócz tego, klienci otrzymują też gotowy panel do obsługi danej usługi oraz opiekę administracyjną. W razie jakichkolwiek problemów technicznych można zatem liczyć na natychmiastową pomoc. Niestety, dużą wadą hostingu współdzielonego jest fakt, iż serwer może zostać znacząco obciążony przez któregoś z użytkowników, w konsekwencji czego nasza strona może przestać prawidłowo działać.

VPS

W ramach VPS klienci otrzymują od usługodawcy określoną z góry część zasobów serwera, której wielkość zależy od wybranego pakietu. Najważniejsze w tym przypadku jest jednak to, iż VPS gwarantuje nam zupełnie oddzielone od innych użytkowników oprogramowanie i system operacyjny. Oznacza to zatem, że w przeciwieństwie do hostingu współdzielonego, nie ma ryzyka, że działania pozostałych użytkowników, wpłyną na funkcjonowanie naszej strony internetowej.

Serwer dedykowany

Serwer dedykowany to co prawda rozwiązanie najdroższe, ale jednocześnie zdecydowanie najlepsze, dla każdego komu zależy na niezawodności serwera oraz jego wydajności. W związku z tym, iż pracuje on wyłącznie dla nas, to my decydujemy o oprogramowaniu i systemie operacyjnym jaki zostanie w nim zastosowany. Wybierając serwer dedykowany mamy zatem pewność, iż nasza strona będzie działała tak jak należy.

Oczywiście, aby mieć gwarancję otrzymywanie najwyższej jakości usług, należy wybierać oferty wyłącznie sprawdzonych firm. A jeśli chodzi o serwer dedykowany Sprint Data Center jest jednym z tych usługodawców, który nigdy nie zawodzi.

Post Author: Jolanta