Moda plus size coraz bardziej popularna

 Minęły czasy, w których prestiżowe domy mody szyły ubrania tylko w rozmiarze „0”. Dziś coraz częściej można kupić kreacje sygnowane największymi nazwiskami projektantów z Paryża w rozmiarze znacznie większym niż „Eska”. Czy moda plus size ma szansę stać się trwałym trendem czy też będzie chwilowym kaprysem projektantów?

Wartość rynku plus size

Szacuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych wartość rynku mody plus size wynosi 17,5 miliarda dolarów. Mimo to, nadal wiele kobiet bluzki XL może kupić tylko w sprzedaży wysyłkowej. Nie jest to z resztą zła opcja wyboru. Dzięki takim sklepom jak Karko można nabyć eleganckie i codzienne bluzki XL, które szybko wysyłane są pod adres wskazany w zamówieniu. Są to ubrania dobrze uszyte, ładne, dopasowane do sylwetki puszystej kobiety. Nie przypominają przysłowiowych namiotów, ani bezkształtnych worków, które jeszcze kilka lat temu sklepy dla puszystych oferowały swoim klientkom.

W Polsce ubrania w rozmiarze 40-42 kupimy stacjonarnie, ale oferta jest dużo skromniejsza w porównaniu do kreacji w rozmiarze 34 i 36. Można uznać, że moda plus size jest niszowa i brakuje w niej konkurencji. Może więc stać się w przyszłości „żyłą złota” dla producentów, zwłaszcza że zmienia się podejście do kobiecych krągłości. Coraz więcej kobiet jest dumnych z tego, jak wyglądają, choć daleko im do figury modelki.

U progu rozwoju rynku

Porządnie odszyte, modne bluzki XL, wygodne sukienki, które prezentują atuty, a maskują niedoskonałości sylwetki, albo spodnie, w których nogi wyglądają zabójczo, odwracając uwagę od szerokich bioder i dużej pupy, są wręcz poszukiwane na polskim, europejskim, jak i amerykańskim rynku. Coraz więcej ludzi na świecie boryka się z nadwagą, zwłaszcza w krajach rozwiniętych. Skoro w Polsce nawet co druga Polka waży za dużo, producenci ubrań powinni zainteresować się rozwojem swojej produkcji w kierunku rynku plus size. Tak naprawdę do zgarnięcia są tu realne pieniądze, ale trzeba wykazać się pomysłowością, aby projektować ładne, pożądane i wysoce poszukiwane ubrania w rozmiarze XL i wyższym. Nie  jest trudno szyć ubrania dla osób szczupłych, ponieważ kobietom o figurze modelki prawie we wszystkim będzie ładnie. Jednak ubranie kobiety z nadwagą, z dużym biustem i biodrami wymaga właściwego dopasowania stroju do jej indywidualnych gabarytów i typu sylwetki.

Wiele pań poszukuje nieszablonowych ubrań dla siebie w większym rozmiarze i to one będą w przyszłości budować rynek plus size.

Post Author: Jolanta