Jak lepiej słyszeć w hałasie – słuchawki przyszłości

Zdecydowana większość słuchawek, z którymi mamy obecnie do czynienia, pozwala nam na zredukowanie szumów pojawiających się w naszym otoczeniu. Już od jakiegoś czasu zwraca się jednak uwagę na to, że nie jest to wcale rozwiązanie wystarczające. O przełomie można mówić przede wszystkim w odniesieniu do sytuacji, w której możliwe staje się wychwycenie z otoczenia jedynie konkretnych dźwięków.

Okazuje się, że trwają już prace i nad takimi słuchawkami. Co więcej, odpowiada za nie firma Bose, a więc jeden z tych podmiotów, które mogą pochwalić się sporym doświadczeniem w zakresie produkcji sprzętu audio.

Co mogą nam zaoferować Bose Hearphones?

O innowacyjnych słuchawkach nadal mówi się przede wszystkim jako o rozwiązaniu przynależącym do przyszłości, a nie do teraźniejszości, informacje, jakie do nas napływają pozwalają jednak na spory optymizm. Ich twórcy zapewniają, że można z nich korzystać wszędzie tam, gdzie do tej pory nie było większych szans na skuteczną komunikację. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu systemu kierunkowych mikrofonów wzmacniających z hałaśliwego otoczenia te dźwięki, które wcześniej zostały przez nas wybrane. Słuchawki mogą zatem pomóc nam skomunikować się z kimś na imprezie i sprawią, że przestaniemy wrzeszczeć sobie wprost do uszu podnosząc dodatkowo poziom otaczającego nas hałasu.

Kiedy przyszłość stanie się teraźniejszością?

Jak dotąd dysponujemy jedynie dość skąpymi informacjami na temat projektu firmy Bose, nie możemy więc ustalić choćby tego, kiedy produkt ten pojawi się na rynku i z jakimi kosztami będą musiały liczyć się osoby chcące wejść w jego posiadanie. Firma udostępniła jednak użytkownikom specjalną stronę internetową poświęconą temu projektowi, dzięki której można będzie zorientować się, jak zaawansowane są prace i kiedy będzie można liczyć na ich zakończenie. Skandynawowie zapewniają też, że urządzenie przeszło pierwszą fazę testów. Całość prezentuje się interesująco, a szanse na rozwój projektu są tym większe, że mamy do czynienia z firmą, która ma już spore doświadczenie w tym zakresie. Realność przedsięwzięcia jest tym większa, że Bose nie jest jedyną firmą pracującą nad tego rodzaju rozwiązaniem, już w lutym zapowiedziano bowiem premierę podobnych słuchawek oferowanych przez Doppler Lab.

Post Author: Jolanta