Jakie telefony zaprezentuje Apple w roku 2017?

Koniec roku to nie tylko czas podsumowań, ale również zapowiedzi tego, co pojawi się w sprzedaży w nadchodzących miesiącach, aby zmienić nasze życie. Nie ma chyba firmy, która nie wykorzystałaby ostatnich dni roku, aby ogłosić planowane przez siebie zmiany, a te, które nie chcą robić tego oficjalnie, dbają o to, aby w mediach pojawiły się przynajmniej plotki o pewnym poziomie wiarygodności.

Z sytuacją taką mamy do czynienia między innymi w odniesieniu do Apple, choć w tym roku możemy mówić już nie o kontrolowanych przeciekach, ale o prawdziwym chaosie informacyjnym. Czy można wywnioskować z niego, co czeka nas w przyszłym roku?

Ile będzie nowych telefonów?

Przywiązywanie jednakowo dużej wagi do wszystkich doniesień napływających z siedziby amerykańskiego giganta, nie jest mądrym posunięciem, często okazuje się bowiem, że mamy do czynienia przede wszystkim z życzeniami fanów, a nie z pogłoskami, które mogą mówić nam o stanie faktycznym. Nie można jednak nie zignorować tego, że coraz częściej mówi się już nie o dwóch, ale o trzech modelach nowych telefonów, jakie pojawią się pod szyldem Apple w roku 2017.

Do tej pory w sprzedaży dostępne były telefony o przekątnej wynoszącej 4,7 oraz 5,5 cali. Teraz można usłyszeć o rozwiązaniu pośrednim, na takie miano zasługuje bowiem iPhone z ekranem o przekątnej 5 cali. Nowy model ma być też wyposażony w ciekawy aparat z dwoma ułożonymi w sposób wertykalny obiektywami, co byłoby sporą zmianą w porównaniu z modelem iPhone 7 Plus, w którym zastosowano ich ułożenie horyzontalne.

Informacja o trzecim telefonie pojawia się już od jakiegoś czasu, coraz częściej łączy się ją więc w pogłoskami na temat „jubileuszowego” rozwiązania, które ma być przedsięwzięciem wyjątkowym i zaplanowanym jedynie w roku 2017. Plotki mówią zresztą nie tylko o ekranie o przekątnej 5 cali, ale i o ekranie OLED, a nawet o tylnej obudowie wykonanej ze szkła.

Wyobraźnię użytkowników telefonów oferowanych przez firmę Apple pobudza to, że już od roku 2013 firma nie ogranicza się tylko do jednego modelu mającego swoją premierę w danym roku kalendarzowym. Nowa polityka firmy zakłada większe dopasowanie telefonów do potrzeb swoich użytkowników, dzięki czemu iPhone mogą dziś posiadać również ci klienci, którzy nie potrzebują zaawansowanych technologicznie sprzętów i są w stanie zadowolić się ich wersjami budżetowymi. Pojawienie się jeszcze jednego modelu można więc odbierać jako wiadomość pozytywną, pozwoli to bowiem na jeszcze lepsze dopasowanie telefonu do oczekiwań kolejnych grup kupujących.

Post Author: Jolanta