Samoloty przyszłości, czego się spodziewać?

Chyba wiele osób zastanawia się jak będzie wyglądał transport przyszłości. Ludzie zawsze myśleli o tym jak się rozwijać. Szukali skutecznych metod, które mogłyby zmienić ich życie. Na co więc można wskazać w szczególności? Co było w stanie najbardziej nas zainteresować? Przede wszystkim zostając na razie w teraźniejszości i przeszłości należy powiedzieć, że wielką zmianą na świecie było pojawienie się samolotów, które zmieniły myślenie ludzi o transporcie.

Dzięki nim po całym świecie można się poruszać praktycznie bez ograniczeń i cały czas przy rozwijanych możliwościach technicznych takich pojazdów. Czego jednak spodziewać się dalej, gdy chodzi o transport samolotowy? Jak może wyglądać świat, gdy zaczną się pojawiać nowe samoloty przyszłości? Trudno jednoznacznie powiedzieć, ponieważ nie ma teraz nowych pomysłów na samoloty. Jedyne o czym można mówić to stała praca konstruktorów nad tym, by przygotowywać coraz wydajniejsze pojazdy, które będą się sprawnie poruszać, gdy chodzi o start, lądowanie, prędkość w locie czy bezpieczeństwo.

Jeśli chcemy zainteresować się innowacyjnymi pomysłami na temat transportu lotniczego to wymienić można tutaj jedynie AreoScraft. To stosunkowo nowa propozycja, która wygląda jak wielki aeroplan i oparta jest o wcześniejsze plany wojskowe elementów, które służą do transportu dużych ładunków. Ta nowa propozycja ma być nieco inna. Wszystko wygląda jak wielki balon. Pokryty metalowymi płytami. Ale to tylko wrażenie. Całość oparta jest na rozmieszonych silnikach skierowanych do dołu, dzięki czemu taki statek powietrzy ma mieć możliwość startowania w pionie. I to właśnie ma być to rewolucyjne rozwiązanie, na jakie będzie można zwrócić uwagę. Dzięki temu zlikwidowany ma być problem dużych lotnisk z ogromnymi pasami startowymi tak by duże samoloty mogły wzbić się w powietrze. Dodatkowo całość pozbawiona jest wysokiego ciśnienia, tak by w przypadku problemów technicznych nie doszło do nagłej eksplozji. Jeśli chodzi o te elementy na jakie można zwracać uwagę to między innymi bardzo duża przestrzeń tego statku powietrznego. Według konstruktorów będzie on zdolny do przyjmowania ładunku do 500 ton. Podaje się jednak, że jeśli chodzi o liczbę pasażerów wersja do takich lotów ma mieć miejsce dla 180 osób.

Niestety dla miłośników rozwoju coraz to szybszych środków transportu nie będzie zadowalającym fakt, że nowa propozycja ma się poruszać wyłącznie z prędkością 225 km na godzinę i będzie wznosić się około 3,5 km nad ziemią. Z drugiej jednak strony może być to komfortowa podróż na krótkich trasach nawet do centrum miasta, skoro będzie istniała możliwość startowania i lądowania w pionie. W przypadku samolotów nie ma na to szans. Na tą chwilę jednak Areoscraft to dopiero faza pomysłów i trudno tutaj przypuszczać w jakim kierunku będzie to dalej szło. Można się jedynie spodziewać, że miłośnicy aeroplanów będą dążyli do tego, by skrupulatnie pracować nad rozwojem tej propozycji, ale trudno powiedzieć czy to się im uda.

Post Author: Jolanta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *