Bankowość mobilna

Jeśli chodzi o siłę reklamy to chyba bankowość jest właśnie tą branżą, która najbardziej chce tą siłę wykorzystywać i cały czas proponują nam różnorakie nowoczesne rozwiązania, dzięki którym będziemy mieli jeszcze lepsze opcje finansowe, jeszcze więcej wygód w banku. Ostatnie lata to wielki hit w postaci bankowości mobilnej.

Wystarczy niewielka aplikacja do naszego telefonu, pakiet megabajtów od operatora i praktycznie w każdym miejscu, niezależnie od tego gdzie będziemy się znajdować mamy dostęp do swojej bankowości elektronicznej w telefonie o mobilnym charakterze. Wygoda oczywiście wyjątkowa, ale czy rzeczywiście ta nowoczesność jest nam tak bardzo potrzebna.

Znajdzie się pewnie sporo osób, które zechcą takie rozwiązania pochwalić, jeśli jednak bliżej się im przyjrzymy to można powiedzieć, że są tam również takie czynniki, które do nas nie przemawiają. Chodzi jednak o nasze bezpieczeństwo a niestety sieć internetowa i elektronika to zabezpieczenia, które nie są najlepsze. Dlatego bankowość mobilna decyduje o tym, że podejmujemy również temat bezpieczeństwa. I niestety tutaj nie wygląda to najlepiej, ponieważ tak naprawdę nigdy nie wiemy, kiedy nasz smartfon czy tablet zostanie zainfekowany i przez nieuwagę nasze dane do konta wpadną w niepowołane ręce.

Dlatego może bankowość mobilna to wygoda, może jest mocno reklamowana przez banki, ale jednak wygląda na to, że dobrze będzie podejść do tego w pewien sposób ostrożnie bez szukania na siłę wygody. W końcu czy musimy mieć zawsze dostęp do konta, by się tam szybko logować? Wydaje się, że nie do końca, zawsze można w domu także wykonać sobie ekspresowy przelew. Dalej zaś mamy karty płatnicze i poza domem to one powinny być elementem wystarczającym.

Post Author: Jolanta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *