Kto przewodzi na rynku smartfonów?

Czy można jeszcze sobie wyobrazić życie bez smartfonów? Czy korzystając każdego dnia z takich urządzeń wyobrażamy sobie jeszcze wyjście z domu bez tego urządzenia, które w każdym momencie da nam dostęp internetu, pozwoli zadzwonić, napisać maila czy obejrzeć nowy teledysk? Może starsze osoby nie mają z tym problemu, ale raczej młodzi już nie będą w stanie bez tego urządzenia funkcjonować.

To sprzęt, który określić możemy jako element podstawowy naszego codziennego życia. Wydaje się, że jeszcze 10 lat temu nikt nie zdawał sobie sprawy z tego jak ten rynek mocno może się zmienić i co zacznie się na nim dziać. Wynik jest jednak taki, że 10 lat temu do ręki dostawaliśmy normalne telefony komórkowe, a teraz już takich zwykłych urządzeń praktycznie nie mamy. Zamiast tego masowo są dla nas produkowane co rusz to większe, co rusz to bardziej wypasione smartfony z dodatkowymi opcjami. To już fakt, którego nie da się zmienić, a kto obecnie na tym rynku króluje i ma największą siłę? Kogo urządzenia sprzedają się najlepiej?

Każdy kto zainteresuje się rynkiem smartfonów bardzo szybko zobaczy, że wielką siłą jest tam marka Samsung, która jak się wydaje ma do zaoferowania wiele różnych urządzeń. Czy to firma, która na tym rynku obecnie króluje? Trudno to jednoznacznie stwierdzić. Na pewno jest to taka firma, która ma na swoim koncie wiele urządzeń. Wydaje się, że to akurat taki producent, który produkuje najwięcej smartfonów. Jeśli statystycznie spojrzymy na ilość pojawiających się modeli to Samsung wydaje się, że jest tutaj kluczową firmą. Natomiast trudno określić ich jako króla, ponieważ opinie na rynku są różne i wiele osób jednak unika tych urządzeń uważając, że nie jest to do końca udana propozycja. Dlatego wydaje się, że nadal są marki, które mogą być mocniejsze. Na pewno zaliczyć do nich można firmę HTC, która od kilku lat idzie bardzo mocno do przodu a jej flagowy model HTC One w kolejnych wersjach to rzeczywiście doskonała propozycja, która sprawdza się rzeczywiście perfekcyjnie. Przede wszystkim zwolennicy urządzeń podkreślają, że w przypadku urządzeń HTC można mówić o ich odpowiednim dopracowaniu. To takie sprzęty, które dobrze sobie radzą i są najczęściej tańsze niż urządzenia marki Samsung. Obok tego jednak dostajemy również propozycje marki Huawei, która jak się wydaje staje się obecnie taką firmą, która robi mocny ruch na tym rynku i stara się tutaj z dużą siłą pojawić.

Rzeczywiście wygląda na to, że obok firmy Samsung, Sony i HTC coraz mocniejsza będzie tutaj firma Huawei i ma ona coraz więcej do zaoferowania. Dlatego rzeczywiście może to być pewne odświeżenie tego rynku, który został w jakieś mierze zamrożony przez tych największych producentów. Wygląda jednak na to, że sytuacja może się jednak zmienić i rynek będzie się w końcu otwierał na innych małych producentów, którzy mogą wprowadzić jakieś innowacje i sprawdzić, że dobre parametry urządzeń będzie można również otrzymać w mniejszej cenie niż to co do tej pory mogliśmy wybierać.

Post Author: Jolanta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *